Svadba v BOHO štýle

Svadba v BOHO štýle

Svadba v BOHO štýle

 

Snívate o nezabudnuteľnej svadobnej hostine v teplý letný večer, medzi kvetmi, sviečkami a štýlovými dekoráciami? Téma boho vás v tom prípade určite osloví! Trend v podobe boho svadby je v plnom prúde už niekoľko sezón. Zaujme svojou nonšalantnosťou, umeleckou atmosférou, zemitými tónmi či kvetinovými motívmi. Pripravili sme pre vás štýlového a praktického sprievodcu, na čo všetko treba myslieť pri organizovaní vášho najkrajšieho dňa v idylickom štýle boho.

Svadba v BOHO štýle, nasa svadba, svadobny vyhladavac, boho svadba, vonkajšie koberce

 

Pýtate sa čo je boho štýl a podľa čoho ho spoznáte? Skratka boho vychádza zo slova bohemia, ktoré sa vyznačuje kombináciou hippie a vintage štýlov, prírodnými farbami a etnickými motívmi. Zrodila sa v USA a Austrálii zo zmesi rôznych štýlov, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať. Práve preto necháva boho štýl dostatok priestoru vašej fantázii a vkusu. Boho prvkami sú vintage doplnky, prírodné textílie, kvety, čipky, strapce a momentálne veľmi trendy makramé. Táto eklektická zmes je skutočnou pastvou pre oči!

Svadba v BOHO štýle

Miesto svadby zohráva dôležitú úlohu

Ideálnym miestom pre svadbu v boho štýle je také, ktoré sa nachádza v prírode alebo v jej bezprostrednej blízkosti. Tomuto štýlu oslavy dobre poslúži stodola alebo iný interiér, ktorý disponuje dostatkom dreva či tehlových materiálov. Dbajte nato, či vami vybrané miesto ponúka možnosť využitia vonkajšej záhrady, alebo či sa v jeho blízkosti nachádza lúka alebo les. Presne takéto prostredie vám vhodne poslúži pre fotenie vašich svadobných portrétov.

Vonkajší priestor vašej hostiny by mal tiež ladiť s boho témou. Pripravte pre hostí na záhrade miesto na sedenie v podobe prútených kresiel či taburetiek. Môžete použiť aj zaujímavé vintage koberce, ktoré celú boho atmosféru krásne doplnia. Jednoznačne nezabudnite na svetelné dekorácie a reťaze, ktoré po zotmení vytvoria príjemnú a romantickú náladu. Balíky slamy sa môžu tiež použiť ako súčasť boho scenérie.

Svadba v BOHO štýle

Dekorovanie svadobného stola v boho štýle

Prírodné materiály tvoria základ prestierania v štýle boho. Platí to ako pre textílie, tak aj ostatné dekorácie, ktoré sa na stole objavia. Ľanové obrusy a obrúsky sú určite správnou voľbou. Ak sa rozhodnete ísť smerom v súlade so slovenskými tradíciami, môžete siahnuť aj po čipkovaných či vyšívaných obrusoch. S trochou vytrvalosti ich nájdete na blších trhoch alebo u svojich starých rodičov. Veľmi obľúbené sú v súčasnosti svadobné tlačoviny s použitím kaligrafie. Na tanier môžete tiež položiť vetvičku eukalyptu alebo sukulent.

Venujte pozornosť tomu, aby kvetinové aranžmány na stole neboli príliš vysoké a nebránili komunikácii medzi hosťami. Kvety môžete voliť skôr neformálnej povahy. V tradičnej verzii boho vyberajte sezónne kvety. Veľmi obľúbenými sú práve lúčne kvety alebo vázy s obilninami a okrasnými trávami. Pampové trávy sú momentálne trendy a ideálnou svadobnou dekoráciou v boho štýle. Môžu sa objaviť v kytici nevesty ako i na stoloch vo vázach. Ak chcete docieliť skutočný wow efekt, môžete tento druh trávy použiť aj na stavbu svadobného oblúka.

Ak ste zástanca exotickejších verzií kvetinových dekorácií, mimoriadne obľúbený je eukalyptus, rôzne sukulenty alebo olivové ratolesti. Eukalyptus a jeho krásna zelená farba pekne kontrastuje s bielymi alebo ružovými kvetmi, napríklad ružami. Na stole samozrejme nesmú chýbať svietniky so sviečkami, ktoré po zotmení vytvoria tú pravú romantickú atmosféru.

Náš tip:
Originálnou dekoráciou na stole bude girlanda z kvetov, vetvičiek eukalyptu a tráv, ktorá bude rozmiestnená po celej dĺžke stola.

Svadba v BOHO štýle, nasa svadba, svadobny vyhladavac, boho svadba

Dekorácie a doplnky, ktoré nesmú chýbať na boho svadbe

Na záver ponúkame ešte niekoľko inšpirácií pre doplnky, ktoré vnesú do celkového svadobného looku príjemnú boho atmosféru.

Dekoračné textílie prinesú jemnosť a útulnosť. Na stoličky hostí môžete položiť vankúše so strapcami alebo etnickými motívmi. Ak sa vaša svadobná hostina koná v exteriéri, vaši hostia určite po zotmení ocenia deky a plédy. Vonkajšie koberce môžete použiť na vytvorenie útulných miest pre rozhovory na záhrade, avšak budú zaujímavým dekoračným prvkom aj v strede miestnosti.

Lampáše vytvárajú romantickú náladu po zotmení. Vyberajte si tie, ktoré sú vyrobené z bambusu alebo iných prírodných materiálov. Na výzdobu svadobnej sály sa nesmierne hodí aj lapač snov alebo veľké makramé kúsky, ktoré môžu visieť na stene za stolom nevesty a ženícha. Takýto prvok dodá celej slávnosti uvoľnenú atmosféru a slobodu.

Ak sa stále rozhoduje o výbere vhodného darčeka pre hostí, určite ich neurazíte darčekom v podobe slamených vejárov. Príjemne ich osviežia predovšetkým v letných mesiacoch a zároveň vyzerajú veľmi štýlovo aj ako dekorácia.

boho svadba, boho doplnky

Boho je jedným z najmódnejších svadobných štýlov. Zaujme prirodzenou slobodou a neobmedzenými možnosťami vytvárania eklektických kombinácií. Boho štýl vedie k uvoľnenej a radostnej atmosfére, ktorá je v najkrajší deň vášho života tá najdôležitejšia.

Zdroj fotografií: Westwing

Článok Svadba v BOHO štýle pripravil: Westwing