Výzdoba svadobného stola

Výzdoba svadobného stola

Výzdoba svadobného stola

3 inšpirácie na štýlovú výzdobu svadobného stola

Snívate o slávnostne prestretom svadobnom stole, ktorý bude vyzerať ako z obálky štýlového časopisu či z Instagramu? Nič vám nestojí v ceste! Celkový štýl svadby vrátane výzdoby svadobného stola závisí len od vášho výberu a vkusu. Začnite zbierať inšpirácie a nápady, ktoré časom naberú konkrétnejšiu podobu. Aby ste si rozhodovanie uľahčili, môžete si zozbierané inšpirácie v podobe obrázkov, vzoriek materiálov a farieb, či vybraného servírovacieho riadu poukladať vedľa seba do tzv. mood boardu. Pomocou neho získate lepšiu predstavu, ako budú všetky detaily na stole spolu vyzerať.

Výzdoba svadobného stola, svadobne prestieranie, svadobna tabula, svadobna vyzdoba, vybavenie saly

Ste skôr romantický či extravagantnejší typ, alebo vás to viac ťahá smerom k prírode? Spoločnosť Westwing vytvorila 3 inšpirácie na štýlovú výzdobu a prestieranie svadobného stola pre každý štýl. Pustite uzdu svojej fantázii, pozrite sa na vytvorené návrhy a predstavte si seba a svojich najbližších sedieť za takto prestretým stolom. Inšpirujte sa a vytvorte si svadbu v štýle, ktorý je vášmu srdcu najbližší!

Letný svadobný stôl

Výzdoba svadobného stola, svadobne prestieranie, svadobna vyzdoba, vybavenie saly

Vybrali ste si už dátum svadby? Sezóna, v ktorej sa uskutoční vaša svadba môže tiež slúžiť ako dobrá inšpirácia na výzdobu svadobného stola. Letné mesiace patria k veľmi obľúbeným termínom snúbencov, a to nielen kvôli dlhším a teplejším dňom. Slnko, kvety, či jasné pastelové farby typické pre letné obdobie dokážu vytvoriť naozaj nezabudnuteľnú atmosféru.

Dôležitú úlohu pri výzdobe svadobného stola s letnou tematikou zohrávajú kvety. Najlepšie urobíte ak sa budete riadiť sezónnosťou a vyberiete si kvety, ktoré kvitnú v mesiaci vašej svadby. V júni vládnu dôstojné a krásne pivonky, ktoré symbolizujú lásku. Júl patrí ružiam, aj keď sa môžete pokojne rozhodnúť pre kytice lúčnych kvetov. Koncom augusta sú k dispozícii žiarivé slnečnice, ktoré svojou výraznou farbou okamžite upútajú pozornosť.

Výzdobu inšpirovanú letom netvoria len kvety, ale aj farby, ktoré sú typické pre letné obdobie. Dominujú v ňom pastelové odtiene, jemné ružové, vresové, ale aj zelené a modré. Základ tvoria biele, béžové alebo teplé krémové odtiene, ktoré sa môžu objaviť na obrusoch či servítkach. V prípade výberu riadu sa riaďte skôr heslom menej je viac. Minimalistické biele taniere z kameniny alebo keramiky a klasické poháre určite nič nepokazia. Nezabudnite, že celkový vzhľad ešte viac posilníte správnou voľbou svadobných tlačovín, ktoré sú rozmiestnené na stoloch. Voľte skôr minimalistické grafické prevedenie v jemných pastelových odtieňoch.

Elegantný svadobný stôl v tmavších odtieňoch

svadobna vyzdoba, vybavenie saly, modra vyzdoba

Keď sa povie svadobná výzdoba, väčšina ľudí si predstaví svetlejšie a pastelové farby. Tie však nemusia byť vašou jedinou voľbou. Ak ste skôr extravagantnejší typ a chcete stôl vyzdobiť dekoráciami, ktoré rozbijú zaužívané vzory, siahnite po odvážnejších tmavších farbách.

Ponúkame vám neobvyklejšiu, aj keď mimoriadne elegantnú inšpiráciu na výzdobu svadobného stola v tmavomodrej farbe. V skutočnosti však môžete siahnuť po akejkoľvek tmavej farbe, ktoré je vášmu srdcu blízka. Vhodná kombinácia dekorácií, kvetov a servírovacieho riadu dokáže vytvoriť magickú svadobnú atmosféru aj v netradičnejšom farebnom prevedení.

V tomto prípade zvoľte tmavé taniere a tmavé krištáľové poháre, ktoré budú netradičným, ale krásne kontrastným akcentom s textíliami v svetlejších odtieňoch. Zlaté akcenty, ktoré sa môžu objaviť na príboroch či svietnikoch, dodajú celkovej výzdobe slávnostnú atmosféru a punc elegancie. Ak máte chuť na farebný akcent, ale nechcete, aby bol na stole príliš výrazný, môžete zvoliť opačnú kombináciu a zmeniť proporcie. Riad a doplnky môžu byť skôr v jednoduchých a minimalistických farbách a farebný akcent sa môže objaviť na stolových textíliách či svadobných tlačovinách, akými sú menovky pre hostí či svadobné menu. Sami uvidíte, aká kombinácia vám bude najviac vyhovovať.

Svadobný stôl v súlade s prírodou

svadobna tabula, svadobna vyzdoba, vybavenie saly, prirodna vyzdoba

Ak ste skôr zástancom prírodného štýlu a vaša svadba sa odohráva v stodole alebo vonku v prírode, mali by ste tomu prispôsobiť aj výzdobu svadobného stola. Páči sa vám obľúbený boho štýl? Alebo vás lákajú vidiecke a rustikálne prvky? Pripravili sme inšpiráciu aj pre nadšencov týchto štýlov, ktorá spája letnú ľahkosť s vintage prvkami a bohémskou uvoľnenosťou.

Čo sa týka farebnej palety, môžete čerpať inšpirácie typické pre štýl boho. Prevládajú v ňom predovšetkým biele a šalviové odtiene zelenej, ktoré sa môžu objaviť na obrusoch, prestieraní či inom textile. Vsaďte skôr na prírodné materiály. Na drevené stoly môžete použiť ľanové obrusy, ktoré budú krásne ladiť s keramickým riadom. Ak chcete, aby drevo čo najviac vyniklo, nahraďte obrusy len jednoduchým prestieraním na stôl z juty alebo morskej trávy. Juta je veľmi obľúbeným materiálom pre zdobenie v tomto štýle. Môžete z nej napríklad vytvoriť zaujímavé krúžky na obrúsky vašich hostí.

V prípade kvetinových dekorácií voľte skôr netradičné lúčne kvety, levanduľu alebo suché trávy.  K tomuto štýlu výzdoby sa rovnako hodia aj pampové trávy, ktoré sú v súčasnosti veľkým trendom. Dôležitú úlohu zohrávajú aj makramé prvky a strapce, ktoré ešte viac umocnia prírodný štýl. Nezabudnite ani na svietniky so sviečkami a svetelné reťaze, ktoré vytvoria romantickú a útulnú atmosféru.

Dúfame, že sme vás nabili novými inšpiráciami na výzdobu svadobného stola, ktorá je dôležitým prvkom plánovania svadby. Tento deň bude pre vás a vašich hostí nezabudnuteľným aj vďaka doplnkom, ktoré sa na svadobnom stole objavia. Je možné, že niektoré z týchto krásnych dekorácií alebo riadu vám zostanú dlhšie a ozdobia váš spoločný domov aj po svadbe. Zároveň vám budú vždy pripomínať tento výnimočný deň! Ak hľadáte ďalšie inšpirácie pre kvetinovú výzdobu, prezrite si naše nápady na kvety na svadbu.

 

Zdroj fotografií: Westwing

Článok Výzdoba svadobného stola* pripravil: Westwing